logo

Efendimiz (Muhtasar)

Siz de Efendimiz’i hayatı savaş meydanlarında geçen bir peygamber olarak mı tanıyorsunuz?

O’nun insan yanını, aile hayatını, dostluğunu ve yöneticiliğini yeterince iyi biliyor musunuz?

Efendimiz’in 23 yıllık tebliğ hayatındaki 15 yıllık baskı ve işkence sürecini nasıl yönettiğini daha detaylı öğrenmek ister misiniz?

Paylas :

Açıklama

Siz de Efendimiz’i hayatı savaş meydanlarında geçen bir peygamber olarak mı tanıyorsunuz?

O’nun insan yanını, aile hayatını, dostluğunu ve yöneticiliğini yeterince iyi biliyor musunuz?

Efendimiz’in 23 yıllık tebliğ hayatındaki 15 yıllık baskı ve işkence sürecini nasıl yönettiğini daha detaylı öğrenmek ister misiniz?

Klasik siyer kitaplarından farklı bir anlatım. Arapça ilk kaynakları esas alarak yazılmış muteber bir kitap.

Sade bir dil, akıcı bir üslup ve gerçekçi bir anlatım.

Gençlerin de rahatlıkla okuyup anlayabileceği roman tadında bir üslup…

Pek çok özelliğiyle emsallerinden ayrılan, sürükleyici bir eser…

Dr. Reşit Haylamaz’ın yazdığı Efendimiz 1 ve 2 kitaplarının birleşimiyle oluşturulmuş kısaltılmış versiyon.

Bu kitapla, “en mükemmel insanı” daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Dr. Reşit Haylamaz

10 ocak 1965 yılında doğdu. 1982 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başladığı yüksek eğitimini, yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde devam ettirerek Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku bölümünde yüksek lisans yaptı. Sonraki yıllarda Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri’ne kaydoldu ve burada da “Kur’ân’a Göre Akıl” konulu teziyle Tefsir alanında doktorasını tamamladı.

Çalışma hayatına öğretmenlikle başladı. Daha sonra medya sektörüne geçiş yaparak Zaman Gazetesi’nde yayın danışmanı, ardından Burç FM ile Samanyolu TV’de denetim, redakte, musahhih, editör, yapımcı gibi alanlarda faaliyet gösterdi. Bu arada, Zaman Gazetesi’nde köşe yazarlığı görevini de yürüten Haylamaz, bundan sonraki 5 yılını Cihan Haber Ajansı’nda genel müdür olarak devam ettirdi. 2005 yılından itibaren bünyesinde 24 farklı yayınevi ile 11 dergiyi barındıran Kaynak Kültür Yayın Grubu’nda genel yayın yönetmeni olarak görev alan Reşit Haylamaz, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok seminer, konferans, sempozyuma katıldı, çok farklı alanlarda tebliğler sundu. Konuk olarak katıldığı birçok program yanında Haylamaz, Burç FM, Samanyolu TV, Mehtap TV ve Irmak TV gibi sesli ve görsel medya alanlarında çok sayıda programa da imza attı.

Her ne kadar farklı alanlarda ihtisas sahibi olsa da o, çalışmalarının çoğunu İslam Tarihi’nde yoğunlaştırdı ve eserlerinin büyük çoğunluğunu siyer muhtevalı kaleme aldı. Güvenilir Gıdalar Vakfı ve Tarih Akademisi gibi organizasyonlarda aktif vazife alan Haylamaz, Peygamberyolu Derneği etrafında bir araya gelen gönüllüler kadrosuyla deruhte ettiği “Herkes O’nu Okuyor” ve “O’nunla Bir Ömür” gibi organizasyonlarla yediden yetmişe milyonlarca insana bu vesileyle kitap okuttu, başta Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) olmak üzere Asr-ı Saâdet’i daha yakından tanımalarına vesile oldu. Gün gün Efendimiz’in hayatının izini sürdüğü ve bilinmeyen günlerini de bilinir kılmaya matuf olarak başlattığı geniş kapsamlı siyer çalışması, hâlen devam etmektedir.

Genel manada tarihe ve özelde ise İslâm Tarihi’ne farklı bakış açıları ile bakabilen Haylamaz’ın, bazıları farklı dillere de çevrilen Türkiye’de Domuz Gerçeği, İslâm Hukukuna Göre Organ ve Doku Nakli, Saadet Asrı’na Doğan İlk Yıldızlar, Güller ve Dikenler, Dillerdeki Müjde, Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz 1 – 2,  Muhtasar Efendimiz,  Efendimiz’in Nurlu Hayatı, En Öndekiler,  Fethin Mü’minleri, Mü’minlerin En Mümtaz Annesi Hazreti Âişe, İslâm’ın İki Kutsal Şehri: Mekke Medine, Şefkat Güneşi, Bizim Firavun, Umre Rehberi, Bir Vedalaşma Günlüğü: Efendimiz’in Haccı, Âişe Validemiz’in Evlilik Yaşı, Efendimiz’in Aile Hayatı ve Mazlumların Hâmisi Hazreti Hadîce gibi eserleri vardır ki bilhassa bu eserler arasından “Efendimiz” konulu olanlar çok satanlar listesinde yerini aldı ve Türkiye’de üç milyonun üzerinde okur buldu. Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz adlı eseri, 175 bölüm halinde radyo tiyatrosu olarak uyarlandı.

Evli ve üç çocuk babası olan Reşit Haylamaz, sivil toplum faaliyetleri ve yayıncılık hayatına, Mısır ve ABD merkezli olarak devam etmektedir.


Email

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Temmuz 2021

ISBN

978-1-68236-868-8

Sayfa

522

Ebat

15 x 23.5 cm

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books