logo

İstikamet Çizgisi Kırık Testi-17

Kırık Testi serisinin 17’ncisi olarak yayımlanan eser, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 2008-2013 tarihleri arasında yapmış olduğu sohbetlerden derlendi.
Kitapta Allah’a kulluğun esasları, tahkiki imanı elde etmenin yolları, mana köklerimizden çıkardığımız değerler ve bunları tanıştırırken riayet edilmesi gereken üslup, İslam’ın doğru anlaşılması ve yaşanması adına farklı değerlendirmeler, mü’minin nitelikleri ve sahip olması gereken karakter, mefkûre muhacirlerinin yürüdüğü yolun özellikleri, aidiyet mülahazasının dini hareketlere vereceği zaralar, sıdk, nifak ve takiyye kavramları hakkında değerlendirmelere yer veriliyor.

Paylas :

Açıklama

Bilindiği üzere “istikamet” M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin üzerinde durduğu ve önem atfettiği kavramlardan birisi. Hocaefendi, yeryüzünde adaletin sağlanmasını istikamet ve adalet düşüncesine bağlı görmektedir.
Yine insanların hem kendi nefislerine karşı hem de halka karşı adalet ve istikamet içinde bulunmasını kulluğun zaruri bir sonucu olarak değerlendirmektedir. Adalet duygusunun zedelendiği toplumlarda toplumsal barış sarsılır ve haklar ayaklar altına alınır ve Cenab-ı Hak da bir kısım zalimlerin eliyle onları cezalandırır.
Bir asra yaklaşan çilekeş bir ömrün karihasından çıkan kitap farklı tarihlerde yapılan sohbetlerin derlemesinden oluşsa da aslında birkaç temel konu üzerinde duruyor: Allah’a kulluk, tahkiki iman, İslam’ın doğru anlaşılması ve yaşanması, mü’minin sahip olması gereken nitelikler, mefkûre muhacirlerinin yürüdüğü yolun özellikleri…
İstikamet Çizgisi, varlık sahnesine çıkışının üzerinden yarım asır geçmesine rağmen doğru bildiği değerlerden ödün vermeksizin yürüyen bir hareketin başarı hikâyesidir.

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Kasım 2020

ISBN

978-1-68236-854-1

Sayfa

274

Ebat

14 x 21 cm

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books