logo

Konuşan Taşlar 3 – Ben Medine

Kendine has üslubu, edebi anlatımıyla tanıdığımız gazeteci yazar Harun Tokak’ın son kitabı Ben Medine, Süreyya Kitap’tan çıktı. Ben Kudüs ve Ben Mekke ile başlayan Konuşan Taşlar serisi, Ben Medine ile devam ediyor. Tokak, Ben Medine kitabıyla bizleri Medine-i Münevvere’den Mescid-i Nebevi’ye; Suffe’den Arafat’a doğru bir yolculuğa davet ediyor.

Bu kitap, bir hac ve umre rehberi değil; Medine ve çevresindeki mübarek yerleri, mekanın dilinden dinleme fırsatı. Bu kitap sayesinde; okurlar kutsal mekanlar neler görmüş, nelere şahit olmuş öğreniyor, Medine özelinde kısa bir İslam tarihi okuması yapma imkanı elde ediyor. Ben Medine, nahif sohbetiyle, okurlarını bir çeşit maneviyat yolculuğuna çıkarıyor.

Kutsal topraklar için, “Anlatılmaz, yaşanır.” denir.

Ben Medine kitabı kutsal toprakları daha iyi yaşayabilmek için bir rehber olabilir.

Paylas :

Açıklama

Harun Tokak

1955 yılında, Uşak’ın Kırka Köyünde doğan Harun Tokak, ilk öğrenimini bu köyde tamamladı. İmam-Hatip Lisesini Uşak’ta okudu. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1979′da mezun olduktan sonra Anadolu’nun değişik şehirlerinde öğretmenlik yaptı. Bu yıllarda çeşitli mahalli gazetelerde köşe yazıları yazdı, bazı yerel televizyonlarda programlar yaptı ve bazı yerel gazete ve televizyonların kurulmasına öncülük etti. Başta eğitim olmak üzere değişik alanlarda faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda inisiyatifler aldı. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı’nda eğitim uzmanlığı ve başbakanlıkta müşavirlik yapan Tokak, 1997-2008 yılları arasında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanlığı’nı da yürüttü. Avrasya'nın ve Türk aydınlarının bilgi ve birikimlerini paylaştığı Abant ve Diyalog Avrasya platformlarının oluşturulmasına öncülük etti. Tokak, halen Diyalog Avrasya Platformunun eş başkanlığını yürüten Harun Tokak Güney Ukrayna Devlet Pedegoji Üniversitesi fahri profesörüdür. Yeni Şafak gazetesinde 2012 yılına kadar 6 yıl boyunca haftalık hikayeler yazan Harun Tokak’ın "Suya Düşen Kan", "Ben Kudüs","Önden Giden Atlılar", "Yoldakiler", "Işık Süvarileri" "Kime Emanet" "Kınalı küheylanlar" adını taşıyan roman ve hikâye kitapları yayınlandı. bazı eserleri Rusca , Kazakça, Ukraynaca ve Azericeye çevrilen Harun Tokak evli ve üç çocuk babasıdır.
Twitter Email

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Ağustos 2022

ISBN

9781682366127

Sayfa

305

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books