logo

Prizma 3

Bu eser, kitaplarda yaşayan ama birkaç asır önce insanların zihinlerinde sönmeye yüz tutmuş bulunan muhteşem İslâm kültürünü günümüz dünyasına taşıması ve geleceğin rönesansına zemin oluşturması adına çok büyük bir önem ifade etmektedir.

Bu kitap, Prizma ismiyle çıkan serinin üçüncü kitabı. Serinin daha önceki kitapları gibi Prizma-3 de Hocaefendi’nin değişik zaman ve zeminlerde sorulan sorulara verdiği irticalî cevaplardan hazırlandı.

Prizma-3’te okuyacağınız yazılar, engin ve hazmedilmiş bir Kur’ân ve Sünnet kültürünün, dinî, sosyal ve kültürel meseleler üzerinde yaptığı gezintinin notlarıdır. Dinî literatürün ağırlıklı olarak göze çarptığı yazılarda, nefsin akıl almaz oyunlarından hümanizmaya, oradan tebliğ, Hz. Mesih ve misyonu, hoşgörü ve diyaloga, oradan da amellerin fizikî tezahürlerine kadar çok farklı konularda farklı ve orijinal yaklaşımlar bulmak mümkündür.

Paylas :

Açıklama

M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Prizma adıyla çıkan kitaplarına mahrutî olarak baktığımızda, bağrında medeniyetler yetiştiren bir dinin müntesiplerinin hâlihazırdaki durumu karşısında kıvranan ruhların beklentilerine cevap verebilecek bir muhtevayı görürüz.

Modern çağ karşısında maddeten ve mânen yenik düşmüş, değerlerinden endişeye kapılmış ruhlar için kendi değerleri üzerinde dimdik ayakta duran devrin bütün problemlerine mukavemet edebilecek iradeyi gösteren bir ruhun ilhamlarıdır bunlar.

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Ocak 2023

Sayfa

255

ISBN

9781682366516

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books