logo

Hakkı Tutup Kaldırmak

MUHİTTİN AKGÜL’DEN YENİ KİTAP: HAKKI TUTUP KALDIRANLAR

Prof. Dr. Muhittin Akgül’ün Hakkı Tutup Kaldırmak isimli kitabı ABD ve Avrupa’da satışa sunuldu. Takdim yazısını Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın kaleme aldığı eserin konusu hayatlarını hakkı ilan ve ilaya adamış ve bu uğurda zulme ve haksızlıklara maruz kalmış örnek şahsiyetler.

Satış linkleri

Amerika:

Hakkı Tutup Kaldırmak

Avrupa:

Hakkı Tutup Kaldırmak

Kategori

Paylas :

Açıklama

Prof. Akgül, Süreyya Yayınları tarafından yayınlanan bu kitabında insanlık tarihinin başından beri hakkın safında yer alan büyük rehberlerin gayretlerini Kur’ân-i Kerîm’den örneklerle ortaya koyuyor: Hz. Âdem’in (aleyhisselam) oğlu Hâbil, Hz. Âsiye, Firavun sarayındaki mü’min yetkili, ölümü göze alarak Hz. Musa’ya (aleyhisselam) iman eden sihirbazlar, Hz. İsa’nın (aleyhisselam) havarileri, Habîb-i Neccâr, Ashab-ı Kehf (imanlı gençler topluluğu), Ashab-ı Uhdûd’un müthiş işkencelerine ragmen hak yoldan dönmeyenler, Habeşistan kralı Necâşi Ashame. Kitaba hakkın zirvedeki temsilcisi son Peygamber Hz. Muhammed’in (aleyhissalatu vesselam) hakkı ikame için gerçekleştirdiği faaliyetler ile mühür basılıyor. Böylece eser, şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan hak temsilcilerine ve onu temsil eden kutlulara tuttukları yolun, Hak Teâlâ’nın peygamberlerinin yolu olduğunu açıklayarak, onlara manevi bir kuvvet ve gıda veriyor. Şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan Hakk temsilcilerine ve hakkı temsil eden kutlulara, örnek almaları ve hayatlarını benzetmeleri gerekli ideal örnekleri nazara veriyor.

Yakın dönemde yaşanan mağduriyetlere Bizatihi zulme maruz kalmış bir kalemden çıkan bu eseri okuduğunuzda “Cennet ucuz değil ve cehennem de lüzumsuz değil.” vecizesini daha iyi anlayacak ve “Zalimler için yaşasın cehennem” diye haykıracaksınız.