logo

Kısa Sûrelerin Tefsiri

Okuyucular genelde hacimli tefsirlerden uzak durmaktadır. Herkesin okuyabilmesi ve istifade edebilmesi için çalışma gayet muhtasar (özet) tutulmuştur. Böylece, genellikle namazlarda okunan surelerin kısa bir tefsirini verip, okunup öğrenilmesi, en azından namaz kılarken ne okuduğunun farkına vararak kılınması hedeflenmiştir.

 

Paylas :

Açıklama

Duhâ Sûresi ‘nden Nâs Sûresi ‘ne kadar olan sûreler tefsir edilmiştir. Açıklamalarda, öncelikle ilâhiyat fakültesi talebeleri, ikinci derecede de halk seviyesindeki okuyucular göz önünde bulundurulmuştur. Okuyucular genelde hacimli tefsirlerden uzak durmaktadır. Herkesin okuyabilmesi ve istifade edebilmesi için çalışma gayet muhtasar (özet) tutulmuştur. Böylece, genellikle namazlarda okunan surelerin kısa bir tefsirini verip, okunup öğrenilmesi, en azından namaz kılarken ne okuduğunun farkına vararak kılınması hedeflenmiştir.

Değerli tefsir çalışmalarıyla tanınan ve bu alanda pek çok eser kaleme alan Prof. Dr. Davut Aydüz’ün bu eseri, okuyucular tarafından büyük ilgi görmüş ve onlarca baskı yapmıştır.

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Mart 2022

ISBN

978-1-68236-603-5

Sayfa

293

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books

E-Kitap Versiyonu İçin