logo

Peygamberimizin Ramazanları

Ramazan hayatında O, Ramazanlarına bayramın sevincini ve güzelliğini kattığı gibi bayramlarına da kulluğun neşe ve heyecanını kahyordu. Bunların yanında O, oruç ibadetinin farz kılındığı hicretin ikinci yılından itibaren oruç tuttuğu toplam dokuz Ramazan ayında neler yaşamıştı. Bu çalışmada O’nun Ramazan hayatı adına her şeyi bulacağınız gibi bu aylarda yaşadığı, kendisini üzen ve sevindiren olayları da bulacaksınız. işte elinizdeki bu eser bir Ramazan’ı daha O’nunla beraber yaşayabilmek, bir kere daha Ramazanlaşabilmek için kaleme alındı. Fotoğraflarla da zenginleştirilerek görsel hale getirildi.

Paylas :

Açıklama

Ramazan’ı Efendimizle (SAV) birlikte geçirmek isteyenlere!

Ramazan, ayların sultanı ve sevap katsayısı çok yüksek bir zaman dilimi. Bu iti-barla zamanın altın dilimlerinden. Peki Allah Resülü (SAV) bu bereketli ayı nasıl geçiriyor, nasıl değerlendiriyordu? Ramazan ayları O’nun için sıyam ayı olduğu kadar kıyam (teravih) ayı idi. Peki Ramazan ayına has bu namazı Allah Resülü nasıl kendisi için bir miraca çevirmişti? Ramazan’da Kur’ân-ı Kerim’le nasıl bir irtibatı vardı?

Üstelik O, mukabelelerini Cebrail’le (aleyhisselâm) beraber yapıyordu. Cibril ile arz nasıl gerçekleşiyordu? Ramazan ayı O’nun için Kur’ân ayı olduğu kadar i’tikaf ayı idi. İtikaf ne demektir ve nasıl yapılır? O’nun dünyasında itikafin yeri neydi? Ramazan O’nun için i’tikaf ayı olduğu kadar infak ayı idi. O, Ramazan aylarında esen rahmet rüzgarları gibi niçin daha da cömert olur, infakta da niçin kendini katlardı?

 

Ek bilgi

ISBN

9781682368046

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books