logo

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen

Dr. Yüksel Çayıroğlu, bu çalışmasında bütün hayatını ilimle, fikirle ve insanlığın problemlerine çözüm aramakla geçiren Fethullah Gü̈len Hocaefendi’nin, hayatına, fikir dünyasına, ilmî şahsiyetine, entelektüel yönüne ve Hizmet hareketine sunduğu katkılara ışık tutuyor. Eserin yazılma maksadı, hakka ve halka hizmet yolunda oldukça bereketli ve bir o kadar da çileli bir ömür geçiren Gü̈len’in farklı yönleriyle, özellikle ilmî ve fikrî hayatıyla daha yakından ve doğru bir şekilde tanınmasını sağlamak.

 

Paylas :

Açıklama

Fethullah Gülen, on beş asırlık uzun bir geleneğin çağdaş bir mümessilidir. Araştırmacı-yazar Dr. Yüksel Çayıroğlu, “Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” adlı bu çalışmayla, bir İslam âlimi, bir ârif, bir sûfi, bir mütefekkir, bir mürşid ve eğitimci, bir barış inşacısı, belâgatli bir hatip, velûd bir yazar, hakîm bir şair olarak Fethullah Gülen’in entelektüel portresini ortaya koymaya çalışıyor.

Seksen civarında esere imza atan, vaaz, sohbet ve röportajlarıyla sürekli halkı aydınlatmaya çalışan böylesine velûd bir dimağın fikirleri maalesef akademik camiada ve entelektüel kesim arasında hak ettiği yankıyı bulamamış; hatta onunla ilgili bugüne kadar birçok yanlış fikir ve kanaat piyasaya sürülmüş, asılsız iddia ve ithamlar ortaya atılmıştır. Bunların önemli bir sebebi onun layıkıyla tanınmamasıdır. Bu çalışma, böyle bir boşluğun doldurulması adına önemli bir vazife görecek. Kitap, Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet hakkında yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor.

 

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Kasım 2020

Ebat

16,5×24 cm

ISBN

9781682368398

Sayfa

487

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books