logo

Hengâme

“Derdimi kimselere söyleyemedim. Iyiyim dedim herkese; annemlere ve nisanlıma.. zaten baska soran olmadı, baska kimselere görünmedim. Nisanlım gözlerime bakamadı, içinin alfabesini çözmekten korktu. Iyiyim, kınından çekilmis kılıç gibiyim. Kuyrugum dik benim, yigitligime leke sürdürmem dedim.”

“Maruz kalınan her haksızlık, yasanılan her acı bir agu tortusu bırakır insanın içinde. Kisi onu dönüstüremez, içinden atamazsa zehirlenir. Bana sorulursa gerçek sanatın ve sanatçının yapması gereken o zehri irfana mâl etmektir.”

Paylas :

Açıklama

“Çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden bir KHK ile atılıp ayakta kalma mücadelesi veren Selami Hoca‘nın hikayesinin anlatıldığı bu “aşk” romanı, oldukça akıcı üslubu, dupduru Türkçesi, sağlam olay kurgusu ve hayatın içinden bize çok tanıdık gelen karakterlerinin hikayeleriyle okuyucunun canını yakan, ruhunu sızlatan bir roman…

Yusuf Ünal, kendi gaybubet günlerinde Türkiye’de başladığı bu romanı ancak iki buçuk yıl sonra vatanından binlerce kilometre uzakta, Kanada’da tamamlamış. Romanın başında “Onların uzaklığına bu romanı yazarak katlanabildiğim eşime, oğluma ve kızıma…” diyerek ithaf ettiği ailesinden hala ayrı… Geçimini bazen Uber yaparak bazen inşaatlarda çalışarak sağlıyor ama bu onu sevdiği işi yapmaktan yani yazmaktan alıkoymamış.”

Sürecin İlk Romanı: Hengâme

 

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Mayıs 2020

ISBN

9781682368503

Ebat

14 x 21 cm

Sayfa

249

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books

     E-Kitap Versiyonu İçin: