logo

Sonsuz Nur

Konu, Peygamberimiz’in hayatını ayrıntılarıyla öğrenebilmek olunca akla ilk gelen kaynaklardan biri Sonsuz Nur oluyor. Hz. Peygamber’in hayatı üzerine Türkçe’deki en muteber eser olan Sonsuz Nur, Fethullah Gülen hocaefendinin 1989 yılında İstanbul’daki Valide Sultan Camii’nde verdiği vaazlardan oluşuyor. Gülen Hocaefendi, bugün Türkiye’de ve dünyada fikirleri, güncel olaylar karşısındaki tavrı en çok merak edilen düşünce adamı ve kanaat önderlerinden biri. Kitap, Efendimiz’in hayatını siyer kitaplarından farklı bir yol izleyerek anlatıyor. Sonsuz Nur, ‘İnsanlığın İftihar Tablosu’nun hayatını kronolojik haliyle değil, felsefik yönüyle ele alıyor. Mesela, Hendek Savaşı ya da Mekke’nin fethinin nasıl gerçekleştiğini anlatmak yerine günümüze bakan yönleriyle ele alıyor. Aynı zamanda Rahmet Peygamberi’ni nebi, resul, mütevazı bir kul, devlet adamı, yenilmez bir komutan, eşsiz bir terbiyeci, eş, baba ve şaşmaz bir kılavuz olarak günümüz nesillerine tanıtıyor.

 

 

Paylas :

Açıklama

 

Sonsuz Nur hakkında bazı yabancı yazar ve akademisyenlerin görüşleri:

  • “Muhammed Fethullah Gülen’in bu eseri, beşer ruhunun Mutlak Hakikat’le yani Allah’la buluşmasına yardımcı olacaktır.  Saygıdeğer okuyucu! Bütün bu bahsettiklerim bana şunu söyleme hakkını veriyor ki; elinizde tutmakta olduğunuz kitap, ‘hayr’ın kitabıdır!”

Prof. Dr. Vitalii İvanoviç

  • “Bu eseri okuyup da Allah Resulüne hayran olmamak mümkün değildir.”

Muhammad İmara – El-Ezher İslami Araştırmalar Akademisi

  • “Bu eser sadece bir biyografi değil; çağdaş okur için adeta bir rehber.”

Ahmad Bahgat, Al-Ahram Gazetesi, Mısır

Sonsuz Nur, Peygamber Efendimiz’in hayatını okumak için en muteber eserlerden biri. Başta İngilizce, Arapça, Almanca, Kazakça, Endonezyaca, Çince, Rusça, İspanyolca, Flemence, ve Japonca olmak üzere 30’dan fazla dile çevrildi. Mart 2022 tarihli son baskısıyla Sonsuz Nur, tek cilt halinde, prestij baskı, termo deri kapakları ve birleştirilmiş, revize edilmiş versiyonuyla yayımlandı.

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Kasım 2021

ISBN

978-1-68236-803-9

Sayfa

793

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books