logo

Bu Sevdanın Bedeli

Bu kitapta okuyacağınız her hayat hikâyesinde göreceksiniz ki çok değil, bir insan ömründen az bir zaman önce, dedelerimizin ancak hüsranla yâd ettiği bir rüya; geleceğin inşasına katılma iradesi, bugün gerçek oluyor. Türkiye’nin, yeryüzü cenneti hayalinin kâbusa dönüştüğü bir zamanda yeni toplumun oluşturulmasında ve dünyanın geleceğinde gerekli cesaret ve iradeyi gösterdiğine; artık nehrin yatağını bulduğu müjdesine, yer yer hüzünlü ama daima umut verici, tertemiz gerçekler üzerinden katılacaksınız.

Bu kitabı okurken, tek ve ayrık yaşam hikâyelerine değil, bir büyük nehre akan derin ırmaklara şahit olacak ve her bir hikâyenin sonunda “Demek buymuş bu sevdanın bedeli!” diyeceksiniz.

Paylas :

Harun Tokak

1955 yılında, Uşak’ın Kırka Köyünde doğan Harun Tokak, ilk öğrenimini bu köyde tamamladı. İmam-Hatip Lisesini Uşak’ta okudu. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1979′da mezun olduktan sonra Anadolu’nun değişik şehirlerinde öğretmenlik yaptı. Bu yıllarda çeşitli mahalli gazetelerde köşe yazıları yazdı, bazı yerel televizyonlarda programlar yaptı ve bazı yerel gazete ve televizyonların kurulmasına öncülük etti. Başta eğitim olmak üzere değişik alanlarda faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda inisiyatifler aldı. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı’nda eğitim uzmanlığı ve başbakanlıkta müşavirlik yapan Tokak, 1997-2008 yılları arasında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanlığı’nı da yürüttü. Avrasya'nın ve Türk aydınlarının bilgi ve birikimlerini paylaştığı Abant ve Diyalog Avrasya platformlarının oluşturulmasına öncülük etti. Tokak, halen Diyalog Avrasya Platformunun eş başkanlığını yürüten Harun Tokak Güney Ukrayna Devlet Pedegoji Üniversitesi fahri profesörüdür. Yeni Şafak gazetesinde 2012 yılına kadar 6 yıl boyunca haftalık hikayeler yazan Harun Tokak’ın "Suya Düşen Kan", "Ben Kudüs","Önden Giden Atlılar", "Yoldakiler", "Işık Süvarileri" "Kime Emanet" "Kınalı küheylanlar" adını taşıyan roman ve hikâye kitapları yayınlandı. bazı eserleri Rusca , Kazakça, Ukraynaca ve Azericeye çevrilen Harun Tokak evli ve üç çocuk babasıdır.
Twitter Email

Ek bilgi

Baskı Tarihi

Haziran 2024

ISBN

9781682367032

Sayfa

257

Satın Al

E Kitap:

Apple Books Google Books