logo

Oluklar Çift (Sadece E-kitap)

“Oluklar Çift” Kitabı Raflarda

Ahmet Kurucan’ın kaleme aldığı Oluklar Çift: 17/25’ten 15 Temmuz’a Bir Türkiye Panoraması isimli kitap 12 Mart itibariyle Avrupa ve ABD’deki kitabevlerinde satışa sunuldu.

17/25 Aralık 2013 Türkiye’de zamanın akışının değiştiği bir dönüm noktası. İktidarı, muhalefeti, kamuoyu ve medyasıyla bütün bir ülke şiddetli bir elekten geçerken, bir taraftan garabet ve ayıp kanalizasyonuna; diğer taraftan da bütün bunların karşısında izzet ve haysiyetli duruşun dupduru çağlayanına sahne olmuş ibretlik bir dönem.

 

Paylas :

Açıklama

Ahmet Kurucan, yeni kitabında bu dönemi “Oluklar Çift” başlığıyla isimlendirirken bu karşıtlığa parmak basıyor. Boğazına kadar yolsuzluk ve ahlaksızlık bataklığına batmış iktidarın çirkefliğine ve zulmüne mukabil Fethullah Gülen Hocaefendi’nin sergilediği hak müdafaasını ve yapmış olduğu değerlendirmeleri en yakın şahitlerden biri olarak gelecek nesillere emanet ediyor.

Kitabın yazılış gayesi çok kritik bir dönem hakkında tarihe malzeme bırakmak. Zira yaşanan sıkıntılara Hocaefendi’nin bakış açılarının, geliştirilen karşı tavır alışlar ve nefsî müdafaaların arka planını görmek, hem o günleri yaşayan hem de gelecekte bunları değerlendirecek kişiler için önem arz ediyor.

Evet, insanlık tarihinin çok defa gördüğü yeni bir zulüm yaşanıyor Anadolu topraklarında. Âsık Ruhsatî’nin dediği gibi “Ne mert belli ne de namert.” İtibar suikastı tabiri çok hafif kalıyor Hocaefendi ve cemaate yapılanlar karşısında. Zamanın Dışişleri Bakanı’nın hatırlattığı gibi devlet için evlatlar feda ediliyor. Devlet, ceberût yönünü kullanarak bir dinî cemaati ya da dünya genelinde kurumsal düzlemde eğitim, diyalog ve insanî yardım faaliyetlerinde bulunan bir sivil toplumu toptan yok etmek için mücadele ediyor. Tarihi günler bugünler ve elbet bir gün gelecek, bitecek. 46 yıl hükümranlık süren Kanuni Sultan Süleyman’a kalmayan bu devlet şu andaki muktedirlere de kalmayacak. Ve o günler geldiğinde akl-ı selim sahibi insanlar bu dönemi bütün yönleri ile analiz ederken “Oluklar Çift” gibi eserlerin şahitliğine başvuracak.

Oluklar Çift kitabı Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu, ABD’de ANT Stores (www.antstores.com) mağazalarından ve dijital olarak Apple ve Google e-kitap kanallarından temin edilebilir.

NOT: Kitabın satış gelirleri Almanya’da mağdurlara hizmet amacıyla kurulmuş Time to Help isimli kuruluşa bağışlanacak.

Ek bilgi

Baskı Tarihi

978-1-68236-857-2

Sayfa

196

ISBN

978-1-68236-857-2

Satın Al

     

     E-Kitap Versiyonu İçin: